גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

קופת גמל להשקעה – מוצר חדש שזורם עם הזמן

בנובמבר 2016 הושק מוצר חסכון והשקעה חדש – קופות גמל להשקעה שמציעות היום כלל החברות המנהלות קופות גמל .

 

מהם היתרונות העיקריים של קופות גמל להשקעה ולמי הן מתאימות?

עולם החסכון הפנסיוני הפך בשנים האחרונות למוצר המזוהה כמוצר חיסכון ארוך טווח ולכן מוצר הגמל סבל בשנים האחרונות מירידה מהותית בהפקדות השוטפות במוצר זה עד השקת מוצר הגמל להשקעה.

 

קופת גמל להשקעה מהווה את אחד המוצרים החדשים יותר בתחום. אפיק החסכון החדש הזה שהושק לראשונה בנובמבר 2016, כבר מושך אליו לא מעט מתעניינים המעוניינים לחסוך בקופת גמל נזילה בעלת ההטבות והיתרונות הקיימים במוצר זה

 

למי זה מתאים?

הקונספט מאחורי קופת גמל להשקעה הוא פשוט – זוהי קופה במעמד עצמאי לחלוטין, המאפשרת לכל אזרח במדינה להפקיד לקופה באופן חודשי או חד פעמי, לצרכי השקעה פרטית או עבור ילדיו/ נכדיו.

ההפקדה בקופת גמל זו מוגבלת עד ל- 70,000 שקלים בכל שנה עבור כל ת.ז  עבור כל שנת מס

קופה זו  מתאימה לכל אדם, מגיל אפס ועד 100, מסבא שרוצה לפתוח קופת גמל עבור הנכדים, דרך עמית עצמאי המעוניין להפקיד כספים ולהנות מקופת גמל נזילה.


היתרונות של קופת גמל להשקעה

נזילות

מדובר במוצר חיסכון נזיל הניתן למשיכה בכל עת בתשלום מס של 25% מס רווח הון.

היכולת לנזילות בכל עת מאפשרת לעמיתים להנות מעוד מוצר חיסכון הקיים בסל המוצרים של העמית בנוסך לקרנות נאמנות, פוליסות חיסכון וניהול תיקים.

במהלך זה משרד האוצר פתח את האפשרות להחייאת מוצר הגמל ויצירת הפקדות שוטפות ועד לתקרה של 70000 ₪ בשנה עבור כל ת.ז.

אין הגבלה על העמיתים היכולים להצטרף לקופה (ניתן לפתוח קופה גם עבור קטינים).


גמישות בבחירת מסלולי השקעה

אחד היתרונות המהותיים של קופות גמל להשקעה הוא היכולת לבחור תמהיל השקעה והיכולת לבצע מעבר בין מסלולים/ ניוד בין חברות ללא התחשבנות במס

כל עמית שרוצה לפתוח קופת גמל בשיטה זו יכול לבחור אחד ממסלולי השקעה  של הקופה או לבצע תמהיל בין מסלולי ההשקעה.

לעמית יש אפשרות לעבור בין מסלולי השקעה בכל זמן שירצה, וללא צורך בביצוע התחשבנות במסמבלי לבצע התחשבנות בעת ביצוע המעבר בין המסלולים.

לצד מעבר בין מסלולי ההשקעה השונים שמציעה כל חברה, ניתן גם לנייד בין קופות גמל להשקעה של חברות מנהלות שונות , יתרון נוסף שגם הליך ניוד זה אינו גורר בחובו התחשבנות במס.


דמי ניהול נמוכים – בכל מסלול נבחר

יתרון נוסף של קופות גמל להשקעה היא היכולת להנות מדמי הניהול בעולם הקופות גמל בשונה מעלות דמי ניהול גבוהים במוצרי השקעה אחרים כגון: קרנות נאמנות, פוליסות חיסכון וניהול תיקים.


אפשרות קצבה חודשית החל מגיל 60

אחד היתרונות שהמוצר מעניק, בעיקר עבור משקיעים שיבחרו לקבל את כספים החיסכון באופן של מתן קצבה חודשית החל מגיל 60.

הקצבה החודשית מועברת כשהיא פטורה ממס והיא יכולה לספק פתרון אידיאלי עבור עצמאיים המחפשים בטחון כלכלי לשנות הפנסיה, לצד שכירים מבוטחי פנסיה שרוצים להגדיל את אפשרויות הקצבה החודשית ולשמור על רמת חיים גבוהה גם לאחר הפרישה.


אפשרות לקבלת הלוואה מכספי הקופה

כספים נזילים הם מצרך חשוב עבור כל משפחה. קופות גמל להשקעה מאפשרות קבלת הלוואה מכספי הקופה לכל צורך. בנוסף, הקופה הנזילה מאפשרת שחרור כספים מהקופה בכל עת, בכפוף לתשלום מס ריווחי הון של 25%


הצטרפות נוחה באופן מקוון

גם ברמה הפרקטית קופות הגמל להשקעה מספקות מענה נוח. משרד האוצר חייב את כל החברות המנהלות קופות גמל, לאפשר לעמיתים שרוצים להצטרף לשירות לעשות זאת באופן מקוון דרך אתרי האינטרנט הייעודיים של החברות וכך לחסוך התמודדות בלתי פוסקת עם צוותי מכירה ושירות לקוחות.

כתוצאה מכך, ניתן לקבל בכל עת, נתונים על מצב הקופה, לבדוק את המסלול ולקבל אינפורמציה רבה באתר האינטרנט של החברה המנהלת.

מלם תפעול גמללשירותך

בין לקוחותינו
כלל ביטוח
מיטב דש
IBI בית השקעות
הפניקס
פסגות
מזרחי טפחות
קל-גמל